Суддя, яка віддала під вирубку 56 га Лісопарку, писала дисертацію про охорону лісів

Суддя, яка віддала під вирубку 56 га Лісопарку, писала дисертацію про охорону лісів
Фото: иллюстративное

Кілька днів тому ліберальними розслідувачами було оприлюднено матеріали про те, що “на чергових 56 гектарах Лісопарку, який колись був доступним для всіх харків’ян, нас чекають чергові котеджні містечка для дуже обмеженого кола. При цьому в бюджет Харкова від цих 56 гектарів землі, як від 1000 інших, жодних коштів не поступило”.

Як йдеться в публікації, що вже встигла викликати резонанс у місті, це стало можливим завдяки двом судовим рішенням. Один з них 12 лютого 2020 р. ухвалив Харківський окружний адміністративний суд, задовольнивши позов ЖБК «Слайс» та зобов’язавши Департамент містобудування та архітектури Харківської міськради надати кооперативу містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва «Нове будівництво житлових будинків, будівель і споруд по Білгородському шосе у м. Харкові».

Фото: иллюстративное

Чому прихильників приватизації всього та вся так стурбувала ця справа – зрозуміло: кооператив-забудовник пов’язаний з оточенням міського голови. Редакцію ж “Асамблеї” мало цікавить, хто саме та наскільки законно захопив те, що має належати всім. Нашу увагу привернув лише момент з біографії судді, яка дала на це добро.

Рівно за рік до того, 5 лютого 2019 р., Олена Вікторівна Заічко захистила в НДІ вивчення проблем злочинності ім. В. В. Сташиса дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою “Кримінологічна характеристика та запобігання незаконній порубці лісу”. В роботі, зокрема, звертається увага на “гармонізацію українського лісового законодавства відповідно лісового законодавства ЄС, поглиблення співпраці з міжнародними природоохоронними організаціями, удосконалення державної політики у сфері організації, управління та ведення лісового господарства, врегулювання питання доступу до лісового фонду, удосконалення механізму заготівлі деревини та проведення рубок, створення умов для раціонального і прозорого використання лісових ресурсів постійними і тимчасовими лісокористувачами”.

Звісно ж, дисертантка закликала до “запровадження належного контролю за дотриманням вимог лісового законодавства”. А також вказувала на те, що необхідні “просвітницько-виховні заходи, формування культури поводження з лісовими насадженнями, розширення меж природоохоронних територій, заборона суцільних способів рубок та перехід на вибіркові рубки, підключення до єдиної державної системи електронного обліку деревини усіх лісокористувачів” тощо.

Що ж, залишається лише пишатися харківськими вченими, які так всебічно володіють сферою своїх наукових інтересів. Та й річницю захисту, як виявляється, людина непогано відзначила!

Дуб пережил две войны и три революции. Гепу пережить не удалось

Крім того, раніше “Асамблея” також підготувала харківський погляд на те, як проходив у форматі відеозустрічі глобальний кліматичний страйк Fridays For Future Ukraine.