Харківський бренд одягу MR520 кинув персонал на зарплату, але виплатив частину боргу після розголосу

Харківський бренд одягу MR520 кинув персонал на зарплату, але виплатив частину боргу після розголосу
А вам хочеться купувати речі в тих, хто так вчиняє, ще й під час війни?

Наш журнал вже не раз повідомляв, що чимало роботодавців міста скористалися повномасштабною російською агресією, аби втекти до інших регіонів привласнивши гроші своїх працівників. Спробуй тільки звернутися в військовий час до Держпраці, суду чи прокуратури! Магазин бренду дизайнерського одягу “520” до війни розміщувався в самому середмісті Харкова – майдан Конституції, 1. Тепер вони працюють в Одесі, Луцьку, Тернополі та Рівному.

Ще задовго до війни були відгуки, що на цій фірмі звільняють без пояснення причин, власник може накричати матом на будь-кого, а завдання та плани можуть кардинально змінюватися по кілька разів на тиждень. І ось яку історію розповіла тиждень тому в пості на своїій сторінці стилістка Яна Данечкіна:

“Не хотілося виносити “сміття з дому”, але вже нема сил мовчати і чекати.
520 UKRAINIAN BRAND покинув своїх харківських робітників напризволяще з першого дня війни. Нам відмовляються виплатити нашу законну заробітну плату, зароблену за лютий. Найсміливіші з нас вже з березня почали дзвонити власнику Борисенко Євгенію Анатолійовичу та вимагати виконати свої зобов’язання перед нами. Але у відповідь отримували: “чекайте, ну ви ж розумієте…” Надалі наші телефонні номери просто блокувалися, а переписки зтерли.
❗️При цьому власник успішно евакуював виробництво та всі 4 харківські магазини на захід країни та продовжує нарощувати об’єми. Відкриваються нові швейні цехи, планується відкриття додаткових магазинів 🙈. Наразі у них 6 діючих магазинів.
❗️Борисенко не ущімлює себе у задоволеннях, робить дорогі покупки у вигляді велосипеда за майже 100к, але для нас “грошей нема”.
❗️Окрім цього, він не розриває трудові договори з нами, але дає можливість звільнитися без виплати з/п. Дехто з колективу зневірився та пішов на ці вмовляння просто звільнятися.
❗️В нових магазинах колектив наймається на неофіційне працевлаштування (таке пропонували і декому з нашого колективу).
Ми вже подали скарги до департаменту Держпраці та надали всі необхідні дані у податкову Дніпропетровської області.
Нас дуже вразила ще й лицемірність бренду. До війни нам було заборонено вказувати, що ми харківський бренд, акцент на тому, що ми “європейський бренд”, і лише допитливим говорили, що ми з України. Тепер же з кожного чайника бренд кричить, що “ми харків’яни”. Просто бридко від того, як керівництво швидко перевзулося.
МИ ВИМАГАЄМО чесної компенсації нашої праці за лютий! Без всяких “але”! Ми вже не будемо мовчати!”

Дивимося по темі: 19 человек на вакансию. Что происходит на харьковском рынке труда после полугода обстрелов?

.
Життя налагоджується – вже під час війни власник придбав новий велик за 100 тисяч!
Оригінал: https://www.instagram.com/p/CjNmvdbDPQU/

Дивимося по темі: Черный список работодателей Харькова. Хит-парад отзывов за начало войны!

Публікація із закликом до бойкоту набрала 600 лайків. За словами Яни, вже станом на 5 жовтня частина колективу отримала свої гроші. Іншій частині затримують, шантажуючи і вимагаючи видалити допис.

Станом на 7 жовтня виплатили зарплату магазинам, SMMниці, головному менеджеру та самій авторці посту. А офісу до цього часу не віддали жодної гривні. Тож продовжуємо тримати ситуацію на контролі.

В коментарях додають: “Ох, а як бути з усіма передоплатами, які бізнеси взяли ще у лютому, не надали послуги і гроші теж не повернули? Кажучі, що форс-мажор, кошти пішли на ЗП працівникам та оренду, чи взагалі повидаляли свої акаунти, не відповідаючи на запитання “улюблених” клієнтів. Я розумію, що війна, але майже за 7 місяців можна було якось вирішити ці питання – чи буде гроші повернено, чи можна замінити на послуги пізніше, а не просто морозитись і кидати людей. Щонайменш, це просто по-свинськи та безвідповідально, але таких “бізнесів”, на жаль, і досі забагато”. Коротше кажучи, явище є системним, і не зводиться до непорядності конкретного підприємця – просто капіталізм так працює, що по-чесному складно виграти в конкурентній боротьбі.

Тому цей матеріал і підготовлений в рамках Міжнародного тижня проти невиплати зарплат, який проходить 10-16 жовтня та з 2019 р. проводиться анархо-синдикалістським рухом Міжнародна асоціація трудящих (IWA/AIT). “Асамблея” вже втретє долучається до цієї ініціативи на інформаційному фронті. Тим, хто стикається з кидаловом або іншими подібними речами на роботі за кордоном, радимо звертатися по підтримку до їх регіональних секцій в низці європейських країн, контакти яких можна знайти на сайті Інтернационалу.

Наостанок також нагадаємо про нашу вчорашню статтю щодо того, як агентства з працевлаштування за кордоном обманюють українських біженок та яким чином цього можна уникнути.

Крім того, ми розповідали, як в приватному секторі Харкова згорів будинок родини з дітьми через порушення правил пожежної безпеки підприємством, а його власниця та міська влада не бажають допомогти постраждалим.